-:-

Dodano: 24 lutego 2016

21. kolejka: Start zaliczył test, teraz Turcja

Start Elbląg pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski w pierwszym spotkaniu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. W środowy wieczór zawodniczki Andrzeja Niewrzawy wygrały na własnym parkiecie 29:21 (14:12).

logo Piotrcovia

Elblążanki nie zawiodły. Dla zawodniczek trenera Niewrzawy był to ostatni występ przed wyjazdem na rewanżowy mecz 1/4 finału Challenge Cup z tureckim Izmir BSB SK. Po dość wyrównanej pierwszej połowie, Start w drugiej części zawodów przejął inicjatywę i od 40. minuty kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ośmiobramkowa wygrana pozwoliła gospodyniom awansować na 3. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Pierwsze minuty rywalizacji należały jednak do Piotrcovii. W 6. minucie zawodniczki Michała Pastuszki prowadziły 4:2, a sześć minut później ich przewaga wzrosła do stanu 6:3. Start odpowiedział jednak na to czterema trafieniami z rzędu (7:6). Od tego momentu aż do przerwy trwała wyrównana walka o każdą piłkę, ale to gospodynie zeszły na przerwę z dwoma golami zaliczki (14:12). Po zmianie stron szybko dobiły rywalki.