-:-

Bez kategorii
Dodano: 13 września 2015

2. kolejka: Osłabione mistrzynie podbiły Gdynię!

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z JESSICA QUINTINO  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

MKS Selgros Lublin pokonał Vistal Gdynia 21:20 (11:7) w hitowym spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Rozegrany w niedzielę mecz dostarczył sporych emocji, a mistrzyniom kraju na przeszkodzie nie stanęła nawet spora liczba kontuzji.

Podopieczne Sabiny Włodek i Doroty Marzec zawitały do Trójmiasta w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, bez choćby jednej nominalnej obrotowej w kadrze. Mimo tego lublinianki stanęły na wysokości zadania, a grająca wyjątkowo na kole Edyta Charzyńska okazała się jedną z liderek drużyny.

Młoda zawodniczka w całym spotkaniu zdobyła 5 bramek, świetną partię rozgrywając zwłaszcza w defensywie, gdzie w sporej mierze ograniczyła poczynania liderki Vistalu, Moniki Kobylińskiej. MKS Selgros od początku meczu znajdował się na prowadzeniu, co w dużej mierze zawdzięczał dobrej dyspozycji Weroniki Gawlik, która zaprezentowała w niedzielę reprezentacyjną formę.

Mistrzynie kraju spotkanie rozpoczęły od prowadzenia 4:1 (12. min.), które w samej końcówce pierwszej połowy zdołały powiększyć do czterech goli (11:7). MKS grał rozsądnie, umiejętnie wykorzystując luki w wysuniętej obronie gospodyń. Vistal dystans do rywalek zaczął zmniejszać dopiero po przerwie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w drugiej połowie przyspieszyły swą grę i w 44. minucie zdołały doprowadzić do remisu 17:17.

O końcowym wyniku zawodów zadecydował fragment gry między 48. a 50. minutą, kiedy to przyjezdne po trzech trafieniach z rzędu wyszły na prowadzenie 21:18. Choć w ostatnich dziesięciu minutach gry MKS nie zdobył już ani jednej bramki (świetnie broniła Weronika Kordowiecka), to Vistal i tak nie zdołał odrobić strat. Gdynianki w samej końcówce miały jeszcze 45 sekund na doprowadzenie do remisu, ale wszystkie ich próby okazały się chybione.

MKS zwyciężył w Gdyni 21:20 i odniósł pierwszą wygraną w sezonie 2015/16. Dla zawodniczek trenera Tetelewskiego była to z kolei premierowa porażka w rozgrywkach.

Vistal Gdynia – MKS Selgros Lublin 20:21 (7:11)