-:-

Dodano: 21 lutego 2015

19. kolejka: Olimpia-Beskid – Ruch 27:30 (12:14)

Mocno osłabiona Olimpia-Beskid nie dała rady KPR Ruchowi Chorzów. Świadomi ciężkiej przeprawy goście pokonali ekipę z Nowego Sącza na ich własnym terenie 30:27, prowadząc przez praktycznie całe spotkanie.

19. kolejka / 21.02.2015 / godz. 17:00

OLIMPIA-BESKID NOWY SĄCZ

27 (12)

KPR RUCH CHORZÓW

30 (14)

Do kolejnego spotkania Olimpia-Beskid Nowy Sącz podeszła mocno zdziesiątkowana – w składzie na ten mecz znalazło się zaledwie dziesięć zawodniczek. To jednak i tak lepszy wynik niż tydzień temu, gdzie na ławce rezerwowych obok sztabu szkoleniowego zasiadła zaledwie jedna zawodniczka. Nie było więc zaskoczeniem, że od początku faworytem meczu była ekipa KPR Ruch Chorzów. To właśnie goście dużo lepiej weszli w spotkanie, po dziesięciu minutach prowadząc 5:1.

Olimpia-Beskid nie chciała jednak oddać tego meczu bez walki, szczególnie że miała atut własnego boiska. Podopieczne Dusana Danisa próbowały więc za wszelką cenę odrabiać straty, a brylowała w tym oczywiście doświadczona Katarina Dunajova. Pogoń za wynikiem przynosiła coraz lepsze efekty i stopniowo gospodynie zmniejszały straty. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 12:14.

Druga część spotkania przyniosła dalszą walkę Olimpii-Beskid Nowy Sącz. W 33. minucie gospodynie zdołały rzucić kontaktową bramkę (13:14) i przez długi czas udawało im się utrzymywać taki rezultat. Ruch Chorzów miał niemałe problemy, aby ponownie wypracować sobie przewagę. Udało się to w 41. minucie, kiedy rzut karny na bramkę zamieniła Marlena Lesik.

Gospodynie miały jeszcze matematyczne szanse na odrobienie strat, jednak duża nieskuteczność i błędy w ataku były bezwzględnie wykorzystywane przez przeciwniczki. Ciekawie zrobiło się jeszcze na cztery minuty przed końcem, kiedy na tablicy wyników zaistniał wynik 27:28, jednak Olimpia-Beskid nie potrafiła pójść za ciosem i przegrała to spotkanie 27:30.

Składy:
Olimpia-Beskid: Sach – Gadzina 5, Figiel 1 (2x2min), Basta 2 (1x2min), Rączka 3, Motak, Dubajova 12 (6/6), Stokłosa oraz Masna 4. Trener: Dusan Danis. Karne: 6/6.
Kary: 6 min.
Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska 1, Jasinowska 3, Piotrkowska 3 (1x2min), Lesik 6 (4/4), Migała 3, Sucheta, Rodak 5 (1x2min), Belmas 2 (1x2min) oraz Ważna 7 (1x2min). Trener: Marcin Księżyk. Karne: 4/4.
Kary: 8 min.