-:-

Dodano: 21 lutego 2015

19. kolejka: KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 26:24 (13:11)

Wygraną gospodyń zakończyło się spotkanie w Jeleniej Górze, gdzie KPR podejmował SPR Olkusz. Po emocjach w drugiej połowie przyjezdne uległy 26:24 i ciągle zamykają ligową stawkę, mając na koncie zaledwie trzy punkty.

24 (11)

Czerwona latarnia ligi, ekipa SPR Olkusz udała się do Jeleniej Góry, gdzie podejmowała miejscowy KPR. Przed podopiecznymi Anny Niewiadomskiej było ciężkie zadanie, jednak pokazały one ducha walki. Od pierwszych minut olkuszanki dały jasno do zrozumienia, że nie przyjechały do Karkonoszy po pewną porażkę i przez całą pierwszą połowę walczyły z KPR jak równy z równym. W 9. minucie objęły nawet pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie, kiedy to skutecznym rzutem popisała się Paula Przytuła.

Kolejne minuty to gównie gra punkt za punkt i wzajemne odbieranie sobie prowadzenia. Żadna z ekip nie była w stanie wyjść na większe niż jednobramkowe prowadzenie. Udało się to dopiero zawodniczkom KPR Jeleniej Góry na zaledwie minutę przed końcem. Wówczas celnie ze skrzydła rzucała Natalia Winiarska, dając swojej drużynie wynik 13:11. Rezultat nie uległ już zmianie, jednak na dwie minuty na ławkę kar odesłana została Paula Przytuła.

Po przerwie przewagę utrzymywały zawodniczki KPR-u, które w 35. minucie podwyższyły prowadzenie do czterech bramek (17:13), kiedy to potężnym rzutem z 9. metra popisała się Małgorzata Buklarewicz. Przyjezdne nie zamierzały się jednak poddawać i kilka chwil później za sprawą Agaty Wcześniak zdołały zdobyć kontaktowego gola.

Podopieczne Anny Niewiadomskiej ciągle jednak nie były w stanie doprowadzić do remisu i wizja powrotu do Olkusza z chociażby jednym punktem mocno się oddalała. Nadzieje w zespół wstąpiły jeszcze w ostatnich sekundach po bramce z koła Agaty Basiak, jednak szybko z tej samej pozycji po stronie przeciwników odpowiedziała Anna Mączka, ustanawiając wynik spotkania na 26:24.

Składy:
KPR: Kozłowska – Grobelska 4, A. Mączka 3, Tomczyk, Buklarewicz 9 (1/2), Jasińska, Oreszczuk Winiarska 3, Dąbrowska 6 (1x2min, 2/2), Bader, Demiańczuk oraz Michalak 1. Trener: Michał Pastuszko. Karne: 3/4.
Kary: 2 min.
SPR: Hoffman, Wąż – Nowak 3 (2x2min), Sadowska (1x2min), Przytuła 5 (1x2min, 2/2), Wicik 7 (1/2), Marszałek 2 (1x2min, 0/1), Fierka, Wcześniak 2 (1x2min), Basiak 1 (1x2min), Knapik oraz Serafimovska 3. Trener: Anna Niewiadomska. Karne: 3/5.
Kary: 14 min.