-:-

Dodano: 21 lutego 2015

19. kolejka: Energa – Zagłębie 27:22 (14:13)

Drugie w tym tygodniu spotkanie Energii AZS Koszalin i KGHM Metraco Zagłębia Lubin zakończyło się odmiennym wynikiem niż pierwsze z nich. Tym razem górą były Akademiczki, które pokonały Miedziowe w ligowym meczu 27:22, chociaż do przerwy nic nie wskazywało na tak dużą różnicę bramek.

19. kolejka / 21.02.2015 / godz. 17:00

ENERGA AZS KOSZALIN

27 (14)

KGHM METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN

22 (13)

Po raz drugi w tym tygodniu zmierzyły się ze sobą ekipy Energii AZS Koszalin i KGHM Metraco Zagłębia Lubin. – To będzie Koszalin show, bo w tydzień zagramy z nimi trzy razy. Granie w krótkim czasie z tym samym rywalem z reguły nie należy do łatwych – mówiła przed meczami trenerka lubinianek, Bożena Karkut. Mimo wygranej w pierwszym spotkaniu w ramach Pucharu Polski 22:20, w Koszalinie było dużo trudniej i ten mecz zakończył się przegraną Miedziowych 27:22.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, chociaż przez większość czasu to gospodynie były na prowadzeniu. One też otworzyły wynik meczu, kiedy rzut karny na bramkę zamieniła Karolina Kalska. Również jej trafienie w 9. minucie dało Akademiczkom prowadzenie 4:2, a do trzech oczek podwyższyła kilka chwil później Joanna Chmiel. Prowadzenie koszalinianek ciągle rosło i w 16. minucie wygrywały one już 9:5.

Goście z Lubina nie miały jednak zamiaru oddać meczu bez walki i szybko wzięły się za odrabianie strat. Na pięć minut przed końcem Miedziowe rzuciły bramkę kontaktową, a następnie do remisu doprowadziła Anna Pałgan. Niestety podopiecznym Bożeny Karkut nie udało się utrzymać remisu do przerwy (przegrywały 13:14), a dodatkowo w ostatnich sekundach pierwszej połowy straciły na dwie minuty Aleksandrę Paluch.

Po przerwie przez większość czasu wynik oscylował w okolicach remisu. Gra toczyła się bramka za bramkę i dopiero na dziesięć minut przed końcem spotkania na dwubramkowe prowadzenie swój zespół wyprowadziła Karolina Kalska (22:20). Od tej chwili zaczęła się świetna seria Akademiczek, a z drugiej strony wielka niemoc ekipy z Lubina. Do ostatniego gwizdka w tym meczu Miedziowe zdołały rzucić jeszcze zaledwie dwie bramki przy pięciu gospodyń, co miało swój skutek w przegranej 27:22.

Składy:
Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica –  Kalska 12 (7/9), Kobyłecka 8 (1x2min, 1/1), Fornalik, Muchocka 2 (2x2min), Chmiel 1, Błaszczyk 1, Manoila 2 oraz Matuszczyk 1 (1x2min). Trener: Edward Jankowski. Karne: 8/10.
Kary: 8 min.
KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz (1x2min) – Załęczna 6 (1x2min, 2/2), Pałgan 1 (1/2), Obrusiewicz 7 (1x2min, 1/1), Paluch (1x2min), Chojnacka, Lalewicz 2, Piechnik 1, Lima, Walczak oraz Jochymek 5 (1x2min). Trener: Bożena Karkut. Karne: 4/5.
Kary: 10 min.