-:-

Dodano: 1 lutego 2015

16. kolejka: Hit nie zawiódł, remis w Nowym Sączu

Po świetnym spotkaniu i ogromnych emocjach KGHM Metraco Zagłęcie Lubin pokonało w hicie kolejki Vistal Gdynia 29:26. W drugim z niedzielnych spotkań w Nowym Sączu miejscowa Olimpia-Beskid dość niespodziewanie zremisowała z Energą AZS Koszalin.

16. kolejka / 01.02.2015 / godz. 18:00

OLIMPIA-BESKID NOWY SĄCZ

28 (13)

ENERGA AZS KOSZALIN

28 (15)

Remisem zakończyło się pierwsze z niedzielnych spotkań PGNiG Superligi mężczyzn. Przed meczem faworytem tej potyczki wydawała się być ekipa z Koszalina, jednak gospodynie, Olimpia-Beskid Nowy Sącz, postawiły naprawdę trudne warunki i były bardzo blisko wygranej. Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo i aż do piątej minuty żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Przełamanie przyszło wraz z trafieniem Joanny Gadziny, która otworzyła wynik meczu. Szybko jednak swój rytm gry odnalazły Akademiczki, które kilka chwil później prowadziły już 10:5 i skutecznie utrzymywały przewagę, na przerwę schodząc z wynikiem 13:15.

W drugą połowę ponownie lepiej weszły zawodniczki Olimpii-Beskid, które w 36. minucie po trafieniu Katariny Dubajovej doprowadziły do remisu 17:17. Niedługo później zdołały również wyjść na jednobramkowe prowadzenie, które utrzymywały przez znaczną część drugiej części meczu. W ostatnich minutach na prowadzenie 28:27 jednak swój zespół wyprowadziła zawodniczka Koszalina, Joanna Chmiel i sytuacja gospodarzy nieco się skomplikowała. Remis uratowała jednak swoim celnym rzutem Dubajova, umożliwiając swojemu zespołowi dopisanie do swojego konta jednego punktu.

Składy:
Olimpia-Beskid: Sach – Gadzina 5, Figiel 1, Szczecina 3, Basta, Rączka 1, Kaliciecka 6, Dubajova 9, Bargieł oraz Masna 3 Karne: 2/4
Kary: 8 min
Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica –  Kalska 9, Kobyłecka 4, Muchocka 2, Chmiel 1, Załoga 2, Błaszczyk 5, Garović, Manoila 1 oraz Matuszczyk 4 Karne: 8/9
Kary: 10 min
Informacje:
Sędziowali: Michał Kopiec (Siemanowice Śląskie) – Marcin Zubek (Bytom)

26 (10)

Nikogo nie zawiodło na pewno spotkanie w Lubinie, gdzie w hicie kolejki trzecie w tabeli Zagłębie mierzyło się z drugim Vistalem Gdynia. Od początku było wiadomo, że mecz ten będzie niezwykle ciekawy i zacięty i nie było inaczej. Od prowadzenia 3:1 rozpoczęły gospodynie, które skutecznie wykorzystywały błędy swoich przeciwniczek. Vistal kompletnie nie mógł odnaleźć swojego rytmu gry, co skutkowało w powiększaniu prowadzenia ekipy Lubina. Po kwadransie gry prowadziły one już 8:2, a Vistal grał przez dziesięć minut bez rzuconej bramki! W 20. minucie złą passę swojego zespołu przełamała rzutem ze skrzydła Magdalena Pawłowska. Od tego momentu przyjezdne nieco zaczęły niwelować straty, które przed przerwą wynosiły już tylko trzy bramki.

Po zmianie stron ponowie za rzucanie bramek wziął się zespół Zagłębia Lubin, a w 33. minucie po trafieniu Kai Załęcznej prowadził ponownie różnicą pięciu goli (16:11). Mimo nieustannych starań przez do pierwszego w tym spotkaniu remisu Vistal doprowadził dopiero na trochę ponad kwadrans przed końcem meczu. W następnej akcji podopieczne Pawła Tetelewskiego poszły za ciosem i wyszły na prowadzenie 20:19. Ich radość jednak nie trwała zbyt długo, bo w 49. minucie z rzutu karnego nie pomyliła się Anna Pałgan, doprowadzając do ponownego remisu. Na domiar złego czerwoną kartkę z gradacji obejrzała kołowa Vistalu, Patrycja Kulwińska, co nie pomogło jej koleżankom w utrzymaniu pozytywnego rezultatu. Po niesamowicie emocjonującej końcówce ostatecznie dwa punkty zostały w Lubinie, który tym samym umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Składy:
KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 7, Piekarz 1, Pałgan 7, Obrusiewicz 5, Paluch 3, Lalewicz 1, Piechnik 1, Walczak 1, Jochymek 3, Milojević Karne: 5/5
Kary: 6 min
Vistal:  Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 1, Łabuda 1, Niedźwiedź 5, Galińska, Dorsz, Kobylińska 9, Pawłowska 1, Zych 1, Kozłowska 3, Gutkowska 4 oraz Kulwińska 1 Karne: 5/6
Kary: 8 min