-:-

Dodano: 24 stycznia 2015

15. kolejka: Kiepska sobota dla gospodarzy

Zgodnie z przewidywaniami zakończyły się wszystkie sobotnie spotkania 15. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Z wyjazdowych meczów z kompletem punktów wracają EKS Start Elbląg, Zagłębie Lubin oraz Pogoń Baltica Szczecin, które praktycznie nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom na wygrane.

15. kolejka / 24.01.2015 / godz. 17:00

KPR JELENIA GÓRA

31 (16)

EKS START
ELBLĄG

35 (17)

Bez większej niespodzianki zakończyło się spotkanie w Jeleniej Górze, gdzie gospodynie z KPR podejmowały EKS Start Elbląg. Już od samego początku lepiej w spotkanie weszły zawodniczki przyjezdne, które po siedmiu minutach prowadziły 4:1, a trener Michał Pastuszko poprosił o czas. Przerwa nie przyniosła jednak większego rezultatu i jego podopieczne nie były w stanie zmienić oblicza swojej gry. Po kwadransie spotkania przegrywały 4:9 i taka przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy zdołały zmniejszyć dystans i dzięki skutecznej kontrze Marty Dąbrowskiej na przerwę schodziły z jednobramkową stratą (16:17).

Druga część spotkania przyniosła przez większość czasu grę bramka za bramkę, jednak Jelenia Góra nie była w stanie doprowadzić do remisu. Niewykorzystane okazje szybko się zemściły i skutkowały w ponownym czterobramkowym prowadzeniu zawodniczek z Elbląga, które dzięki swojej spokojnej grze utrzymały je do końca spotkania. Na trzy minuty przed końcem spotkania gospodynie przegrywały trzeba brakami i miały jeszcze nadzieję na odrobienie strat, ale przez błędy własne umożliwiły przeciwniczkom prowadzenie 35:30, a ostatecznie przegrały 31:35.

Składy:
KPR: Kozłowska – Wiertelak, Grobelska, A. Mączka, Tomczyk, Buklarewicz, Janik, Kozłowska, Dąbrowska, Bader oraz Michalak. Karne:
Kary:
EKS Start: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska, Żakowska, Sądej, Waga, Jędrzejczyk, Szymańska, Szopińska, Lisewska, Grzyb oraz Kołodziejska Karne:
Kary:
Informacje:
Sędziowali: Krzysztof Bąk (Zielona Góra) – Kamil Ciesielski (Zielona Góra)

24 (15)

Bez niespodzianki zakończył się mecz w Piotrkowie, gdzie miejscowa Piotrcovia podejmowała Zagłębie Lubin. Do łódzkiego ekipa Miedziowych udawała się jako zdecydowane faworytki spotkania i nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań. Nie można jednak powiedzieć, że było to zwycięstwo w pięknym stylu, gdyż oba zespoły popełniały dużo prostych błędów. Wynik spotkania otworzyła Agnieszka Rol, dając swojemu zespołowi pierwsze i zarazem ostanie prowadzenie w tym meczu. Szybko sprawy w swoje ręce wzięły zawodniczki ze Śląska, które zaczęły budować swoją przewagę.

Już przed przerwą Zagłębie zbudowało sobie pięciobramkową przewagę, której nie oddało do końca spotkania. Warto jednak zaznaczyć, że miały one niejednokrotnie okazję, aby ten dystans powiększyć, jednak brakowało im skuteczności. Oba zespoły grały dość chaotycznie i popełniały błędy, co miało swój rezultat w wyniku spotkania. Na uwagę zasługuje na pewno 10 bramek rzuconych przez Stefkę Agovą, będąc ponad połową dorobku bramkowego jej drużyny. W ekipie przyjezdnych skutecznością pochwalić mogła się natomiast Agnieszka Jochymek, która po meczu miała na swoim koncie siedem trafień.

Składy:
Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol, Sobińska, Kucharska, Cieślak, Kopertowska, Ivanović, Jałoszewska, Nowak, Belmas, Janiszewska oraz Agova Karne:
Kary:
KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Piekarz, Pałgan, Obrusiewicz, Konofał, Paluch, Chojnacka, Premović, Lalewicz, Piechnik, Walczak, Jochymek, Milojević Karne:
Kary:
Informacje:
Sędziowali: Andrzej Chrzan (Tarnów) – Michał Janas (Tarnów)

38 (16)

Zgodnie z planem swoje wyjazdowe spotkanie w Olkuszu wygrała również Pogoń Baltica Szczecin, chociaż po pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa. Od pierwszych minut goście objęły prowadzenie 3:0, jednakże gospodynie postawiły później dość ciężkie warunki. Mimo braków kadrowych podopieczne Zdzisława Wąsa wydawały się być mocno zmobilizowane, aby zdobyć w tym spotkaniu punkty. W 15. minucie dzięki trafieniu Natalii Wicik SPR doprowadził do remisu 8:8, a chwilę później po skutecznej dobitce Alicji Fierki wyszedł na prowadzenie 9:8. Jednobramkową przewagą gospodyń zakończyła się również pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron oglądaliśmy już jednak inny mecz. Kanonadę rozpoczęły Szczecinianki, które potrzebowały zaledwie dziesięć minut, aby wypracować sobie ośmiobramkową przewagę. Olkusz nie był w stanie dotrzymywać kroku swoim przeciwniczkom i pozwalał im na powiększanie dystansu. Świetnie w barwach gości spisywała się Agata Cebula, która zakończyła to spotkanie z siedmioma trafieniami na swoim koncie. Ostatecznie dzięki dobrej grze w drugiej połowie podopieczne Adriana Struzika wróciły do domu z dwoma punktami, wygrywając 38:27.

Składy:
SPR: Hoffman, Wąż – Nowak, Przytuła, Wicik, Marszałek, Fierka, Kobzar, Wcześniak oraz Basiak Karne:
Kary:
SPR Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek – Huczko, Sabała, Stachowska, Cebula, Noga,  Głowińska, Królikowska, Stasiak, Koprowska oraz Zawistowska Karne: