-:-

Dodano: 24 lutego 2016

14. kolejka: Wielka sensacja w Nowym Sączu!

Mistrz poległ w Nowym Sączu! Szczypiornistki Olimpii-Beskid Nowy Sącz sprawiły wielką sensację i niespodziewanie pokonały MKS Selgros Lublin 25:24 (13:12) w zaległym meczu 14. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

logo Lublin

Wynik starcia w Nowym Sączu to ogromne zaskoczenie. Przed pierwszym gwizdkiem broniące tytułu zawodniczki z Lublina stawiane były w roli zdecydowanego faworyta rywalizacji. Obie ekipy w tabeli dzieliło aż 20 punktów – MKS Selgros walczył o pozycję lidera tabeli, Olimpia-Beskid o pozostanie w grze o fazę play-off. Po pasjonującym boju Góralki pokonały aktualne mistrzynie Polski 25:24, a decydującą bramkę zdobyła… wypożyczona z Lublina Dagmara Nocuń!

Zawodniczki Lucyny Zygmunt od samego początku utrzymywały się na nieznacznym prowadzeniu. Obie ekipy grały dość nerwowo, ale to gospodynie były stroną przeważającą. Na przerwę Góralki zeszły prowadząc 13:12, a dzięki dobrej grze po zmianie stron, w 54. minucie prowadziły już 24:20. MKS był wówczas pod ścianą, ale mimo tego w ciągu pięciu minut zdołał doprowadzić do remisu (24:24).

O wyniku starcia zadecydowało końcowe 60 sekund. 25 bramkę dla Olimpii-Beskid zdobyła wypożyczona z Lublina Dagmara Nocuń, ale mistrzynie miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu. Trener Włodek wzięła nawet czas na 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem, by dokładnie rozplanować ostatnią akcję swojego zespołu. Lublinianki jednak chybiły i sensacyjnie poległy w Nowym Sączu nie wykorzystując okazji do objęcia 1. miejsca w tabeli Superligi.