-:-

Dodano: 17 stycznia 2015

14. kolejka: Niespodzianka w Tczewie, Sambor urwał punkty Pogoni

Niespodzianką zakończyło się spotkanie Aussie Sambora Tczew z Pogonią Baltica Szczecin, gdzie beniaminek zdołał urwać punkty ekipie z zachodniopomorskiego. Zgodnie z planem jednak zakończyła się rywalizacja w Gdyni, gdzie Vistal pokonał Start Elbląg. Nie zawiodło również spotkanie w Nowym Sączu, z którego dwa punkty wywiozła Jelenia Góra.

33 (15)

Gospodynie z Gdyni nie okazały się w sobotnie popołudnie zbytnio gościnne, ani razu nie dając swoim przeciwniczkom możliwości na objęcie prowadzenia. Po czterech minutach gry zawodniczki Vistalu prowadziły po rzucie Patrycji Kulwińskiej 3:1. Ekipa z Elbląga nie była w stanie doprowadzić do remisu, chociaż kilkakrotnie miała do tego dobre okazje.

Ciężka do złamania okazała się być obrona Vistalu – gospodynie postawiły mocną defensywę, która skutkowała również skutecznymi kontratakami. Po jednym z nich, wykończonym przez Kingę Gutkowską, zawodniczki z Gdyni prowadziły 8:5. Ustanowionej różnicy trzech bramek nie zdołały do przerwy znacznie powiększyć i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:15. Druga część spotkania nie przyniosła większych zmian. Goście popełniali błędy, które wykorzystywały podopieczne Pawła Tetelewskiego – po jednym z nich i przejściu piłki w 34. minucie trafiła Aneta Łabuda i na tablicy wyników widniał już rezultat 21:15. Zawodniczki z Elbląga nie były w stanie zmienić oblicza spotkania i ostatecznie przegrały 37:33.

Składy:
Vistal: Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska 1, Łabuda 2, Niedźwiedź 1, Galińska, Dorsz, Kobylińska 5, Kłusewicz, Pawłowska, Kordowiecka, Zych 6, Kozłowska 5, Gutkowska 6 oraz Kulwińska 11 Karne: 3/3
Kary: 8 min
EKS Start: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska 2, Żakowska 1, Sądej, Waga 7, Jędrzejczyk 3, Szymańska 6, Szopińska, Lisewska 7, Grzyb 5 oraz Kołodziejska 2 Karne: 5/5
Kary:  4 min
Informacje:
Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz (Szczecin) – Jakub Tarczykowski (Szczecin).

19 (11)

Dużą niespodzianką zakończyło się spotkanie Aussie Sambor Tczew i Pogoni Baltica Szczecin. Szczecinianki jechały do Tczewa jako faworytki, a tymczasem wywiozły zaledwie jeden punkt. Gospodynie pokazały, że ich świetny występ tydzień temu w Lublinie nie był przypadkiem i postawiły zawodniczkom Adriana Struzika trudne warunki. Chociaż przez większość spotkania to Pogoń była na prowadzeniu, to remis wywalczyła dopiero w ostatnich sekundach.

Od prowadzenia w pierwszych minutach rozpoczęły gospodynie, a pierwsze prowadzenie Pogoń objęła w 22. minucie, po rzucie ze skrzydła Katarzyny Sabały (8:9). Szybko podwyższyła Daria Zawistowska, trafiając na 8:10 i dwubramkową przewagę goście utrzymali do końca pierwszej połowy. Po przerwie obraz gry nie uległ mocno zmianie i to Szczecinianki były na ciągłym prowadzeniu. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem bramkę na 18:18 rzuciła Magda Krajewska, a chwilę później na prowadzenie swój zespół wyprowadziła Marta Tomczyk. Ostatnia minuta była niezwykle nerwowa: czerwoną kartką ukarana została Katarzyna Skonieczna, a następnie na ławkę kar odesłano Adriannę Nowicką. Ponadto podyktowano rzut karny dla ekipy ze Szczecina, który na bramkę, ratującą punkt dla swojej drużyny zamieniła Monika Stachowska.

Składy:
Aussie Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak 1, Belter 3, Strzałkowska, Nowicka, Domnik, Olszowa 4, Bilenia 1, Skonieczna 5, Tomczyk 2 oraz Krajewska 3 Karne: 3/4
Kary:
16 min
SPR Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek – Huczko, Sabała 2, Stachowska 2, Cebula 6, Noga,  Głowińska 2, Królikowska 2, Stasiak 4, Koprowska oraz Zawistowska 1 Karne: 5/7
Kary:
12 min
Informacje:
Sędziowali: Paweł Podsiadło (Radom) – Adam Świostek (Radom).

30 (16)

Nie zawiodło również sobotnie spotkanie w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Olimpia-Beskid podejmowała KPR Jelenia Góra. W mecz lepiej weszły zawodniczki z Jeleniej Góry, które po ośmiu minutach gry prowadziły 4:6. Szybko jednak pozbierały się gospodynie i w 10. minucie wyrównały wynik rywalizacji (6:6 po bramce Kamili Szczeciny). Nie były one jednak w stanie pójść za ciosem, co wykorzystały przeciwniczki z Jeleniej Góry i na przerwę schodziły z prowadzeniem 16:13.

W drugiej połowie od samego początku ponownie lepiej spisywały się podopieczne Michała Pastuszko, jednak po sześciu minutach to gospodynie wyszły na prowadzenie 17:16, kiedy do bramki ponownie trafiła Kamila Szczecina, a następnie za sprawą gola Małgorzaty Rączki podwyższyły na 18:16. Jeszcze na kwadrans przed końcem meczu to Olimpia-Beskid była w dużo lepszym położeniu, prowadząc 22:20, jednak ostatnie 15 minut ułożyło się dużo lepiej dla Jeleniej Góry. Zawodniczki z Karkonoszy nie tylko doprowadziły do remisu, ale i odzyskały prowadzenie, wygrywając ostatecznie 26:30.

Składy:
Olimpia-Beskid: Sach – Gadzina 2, Figiel, Szczecina 5, Basta, Rączka 4, Kaliciecka 4, Dubajova 10 oraz Masna 1 Karne: 4/6