-:-

Dodano: 18 stycznia 2015

14. kolejka: Hit dla mistrzyń, Olkusz ciągle bez punktów

Bez niespodzianki zakończył się hit 14. kolejki, w którym w Koszalinie zmierzyły się ze sobą ekipy Energii AZS i MKS Selgros Lublin. Mistrzynie Polski mimo trudnych warunków postawionych przez gospodynie spotkania wracają do domu z dwoma punktami. Ze zwycięstw w swoich meczach mogą cieszyć się również Ruch Chorzów i Zagłębie Lubin.

14. kolejka / 18.01.2015 / godz. 16:00

KPR RUCH CHORZÓW

25 (12)

PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB.

21 (11)

Wygraną KPR Ruchu Chorzów zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie. Ekipa ze Śląska pokonała na własnym terenie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 25:21, chociaż po pierwszej połowie tego meczu trudno było powiedzieć jaki będzie ostateczny wynik. Przez pierwsze trzydzieści minut gra toczyła się głównie bramka za bramkę, a żadna z ekip nie była w stanie wypracować większej przewagi. Cały czas wynik oscylował w okolicach remisu, a w ostatnich sekundach przed przerwą prowadzenie 12:11 swojej drużynie dała Agnieszka Pieniowska, zamieniając na bramkę rzut z dystansu.

Po przerwie lepiej w spotkanie weszły gospodynie, które w 33. minucie zdołały wypracować trzybramkową przewagę, kiedy to z koła trafiła Katarzyna Masłowska. Piotrkowianin nie miał jednak zamiaru się poddawać i kilka minut później ponownie doprowadził do remisu (15:15). Przez pewien okres gry jej obraz wyglądał podobnie do pierwszej części spotkania. Ciężko było określić, który zespół ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wątpliwości na trochę ponad trzy minuty przed końcowym gwizdkiem rozwiała swoim celnym rzutem Joanna Rodak, trafiając na 23:19.

Składy:
KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Piotrkowska, Lesik, Migała, Krzymińska, Masłowska, Sucheta, Rodak, Belmas oraz Ważna Karne:
Kary:
Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol, Sobińska, Kucharska, Cieślak, Kopertowska, Ivanović, Jałoszewska, Nowak, Belmas, Janiszewska oraz Agova Karne:
Kary:
Informacje:
Sędziowali: Filip Fahner (Głogów) – Łukasz Kubis (Głogów)

20 (6)

Również wygraną śląskiej ekipy zakończył się inny niedzielny mecz 14. kolejki. Na własnym terenie w Lubinie miejscowe Zagłębie podejmowało ostatnią ekipę ligowej tabeli, SPR Olkusz. Od samego początku gospodynie pokazały do kogo będzie należało to spotkanie – po siedemnastu minutach prowadziły 8:0, a pierwszą bramkę Olkusz zdobył dopiero w 18. minucie. Nie było to dobrą prognozą dla gości, którzy do przerwy przegrywali już ośmioma golami.

Po przerwie zawodniczki z Olkusza próbowały odrabiać straty, jednak ich dyspozycja znacznie odstawała od ich przeciwniczek. Chociaż Zagłębie Lubin nieco zwolniło swoją grę, Olkuszanki ciągle nie były w stanie zbliżyć się do gospodyń i wywalczyć pozytywnego wyniku. Na cztery bramki straty udało im się dojść dopiero w 58. minucie, jednak było to za późno, aby złapać kontakt i ostatecznie przegrały to spotkanie 25:20, pozostając w trudnej sytuacji na ostatnim miejscu tabeli.

Składy:
KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Piekarz 1, Pałgan 1, Obrusiewicz 5, Konofał 2, Paluch, Chojnacka, Premović 3, Lalewicz 2, Piechnik 3, Walczak 4, Jochymek 4, Milojević Karne: 5/8
Kary: 10 min
SPR: Hoffman, Wąż – Nowak 3, Przytuła 3, Wicik 5, Marszałek 2, Fierka 3, Kobzar 3, Wcześniak oraz Basiak 1 Karne: 5/6
Informacje:
Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra) – Mariusz Wołowicz (Ostrów Wielkopolski)

27 (16)

Zgodnie z przewidywaniami Mistrzynie Polski wracają z Koszalina z dwoma punktami i pozostają niepokonane w tym sezonie PGNiG Superligi. Warto jednak zaznaczyć, że gospodynie spotkania, Energa AZS, postawiły im ciężkie warunki. Szczególnie pierwsza połowa meczu była mocno wyrównana i gra toczyła się bramka za bramkę. Kiedy wydawało się, że Lublinianki wypracowują sobie przewagę, szybko straty odrabiały zawodniczki Edwarda Jankowskiego. Tuż przed przerwą jego podopieczne zdołały wyjść na prowadzenie 17:16, kiedy to do bramki przeciwniczek trafiła Sylwia Matuszczyk.

Po przewie szybko na trzy bramki przewagi wyszły zawodniczki MKS-u, które w 37. minucie po bramce Joanny Drabik prowadziły 17:20, a kilka chwil później na cztery gole podwyższyła Valentina Nestsiaruk. Przyjezdne przez całą drugą połowę utrzymywały wypracowany wynik i nie pozwalały swoim przeciwniczkom doprowadzić do remisu. Mimo dobrej gry Koszalina w pierwszej połowie, w drugiej części spotkania popełniały one zbyt dużo błędów i wydawały się grać zbyt nerwowo, co zadecydowało o przegranej 24:27.

Składy:
Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica –  Kalska 1, Kobyłecka 9, Muchocka 2, Chmiel 2, Załoga 1, Błaszczyk 3, Garović 1, Balle oraz Matuszczyk 5 Karne: 5/6
Kary: 4 min
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Quintino 5, Małek 4, Rola 1, Gęga, Baranowska, Repelwska 5, Drabik 6, Nestsiaruk 4, Mihdaliova oraz Skrzyniarz 2 Karne: 3/3
Kary: 4 min