Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 stycznia 2015

14. kolejka: Ciekawie w Nowym Sączu, Elbląg sprawi niespodziankę?

W Katarze swoje zmagania rozpoczęli piłkarze ręczni, a tymczasem my jak co tydzień wracamy na parkiety PGNiG Superligi Kobiet. Z sobotnich spotkań ciekawie zapowiada się spotkanie 8. i 9. drużyny tabeli, Olimpii-Beskid Nowy Sącz i KPR Jelenia Góra.


VISTAL GDYNIA (2.) – EKS START ELBLĄG (5.)

14. kolejka PGNiG Superligi / 17.01.2015, godz. 15:00 / Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”
Sędziują: A. Rajkiewicz oraz J. Tarczykowski / Delegat ZPRP: J. Wróblewski


Do Gdyni w sobotnie popołudnie zawita ekipa EKS Start Elbląg. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, bo oba zespoły dzielą w tabeli trzy pozycje i tylko trzy punkty. Wydaje się, że Start ma duże ambicje, aby po tym meczu znacznie zbliżyć się do swoich rywalek i dojść na jedno oczko różnicy.

Zadanie to jednak nie będzie takie proste – faworytem tego spotkania wydają się być zawodniczki Vistalu, które rozegrają ten mecz na własnym terenie. Elbląg będzie miał dość ciężkie zadanie, aby wywieźć z Gdyni dwa punkty, jednakże nie jest to rzeczą niemożliwą. W ostatnich spotkaniach podopieczne Antoniego Pareckiego spisują się na prawdę dobrze. Ciężko odmówić tego również gospodyniom sobotniego pojedynku, dlatego też można pokusić się o stwierdzenie, że żaden wynik w tym spotkaniu nie będzie dużym zaskoczeniem.


AUSSIE SAMBOR TCZEW (10.) – POGOŃ BALTICA SZCZECIN (6.)

14. kolejka PGNiG Superligi / 17.01.2015, godz. 17:00 / Hala Sportowa II LO
Sędziują: P. Podsiadło oraz A. Świostek / Delegat ZPRP: Z. Czapla


Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście. Szczecinianki przyjadą do Tczewa po dwa punkty, które – jak nie ukrywają – są im bardzo potrzebne. Sytuacja punktowa między miejscami 2-7, jest niezwykle ciekawa, gdyż kolejne zespoły dzielą jedynie jedno-dwa oczka różnicy. Każdy punkt jest tutaj na miarę złota, z czego zdają sobie również zawodniczki Pogoni.

Punktów jak wody potrzebują jednak również gospodynie tego pojedynku. Sambor zajmuje obecnie 10. pozycję w ligowe drabince i zawdzięczają je tylko lepszemu bilansowi bramkowemu niż jedenasta Piotrcovia (oba zespołu mają po pięć punktów). Zaledwie dwa oczka dzielą ich od sięgnięcia dna tabeli, więc wysoka przegrana z ekipą ze Szczecina przy zwycięstwie SPR Olkusz może być dla nich bolesna w skutkach. Być może jednak nie należy stawiać Sambora od razu na straconej pozycji. Po tym, co ostatnio pokazały zawodniczki z Tczewa podczas spotkania z Mistrzyniami Polski w Lublinie może warto zastanowić się zanim od razu skażemy ich na pewną porażkę?


 MKS OLIMPIA-BESKID NOWY SĄCZ (9.) – KPR JELENIA GÓRA (8.)

14. kolejka PGNiG Superligi / 17.01.2015, godz. 17:00 / Hala Sportowa MOSiR
Sędziują: I. Dębski oraz A. Rodacki / Delegat ZPRP: P. Musialik


Ciekawie zapowiada się mecz w Nowym Sączu. Miejscowa Olimpia-Beskid po przerwie i powrocie na boisko nie radzi sobie wyjątkowo dobrze, natomiast KPR Jelenia Góra w ostatniej kolejce sprawiła sporą niespodziankę, wygrywając na własnym terenie z Energą Koszalin, pokazując, że nie należy ich tak szybko skreślać. Przełamały tym samym serię trzech przegranych meczów. Pytanie teraz czy w Nowym Sączu zaczną serię wygranych?

Mimo osłabienia Olimpii, łatwo im nie będzie. Chociaż gospodynie podejdą do tego spotkania bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, to wciąż wydaje się, że atut własnego boiska przemawia za nimi. Wygrana będzie też dla nich dobrym impulsem do wzięcia się w garść i powrotu do gry, bo od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie dwa punkty.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: