-:-

Dodano: 21 stycznia 2023

13. seria nie dla elblążanek

Szczypiornistki Eurobud JKS Jarosław ostatnie ligowe zwycięstwo odniosły w 6. kolejne PGNiG Superligi kobiet i od tego czasu nie udało im się wywalczyć kompletu punktów. W końcu podopieczne Michała Kubisztala znalazły patent na rywalki i odniosły upragnione zwycięstwo nad Startem Elbląg 29:26.

Mecz 13 Serii lepiej rozpoczęły elblążanki, które rzuciły trzy pierwsze bramki. Na premierowego gola jarosławianek czekaliśmy aż do 7. minuty, wcześniej ich rzuty broniła Aleksandra Hypka albo traciły piłkę. Podopieczne Michała Kubisztala były skuteczne w rzutach karnych, aż trzy na pięć goli zdobyły z 7. metra. Zaczęły również mocniej bronić i rywalki przez dziesięć minut nie mogły pokonać Weroniki Kordowieckiej. W końcu między słupki trafiła Paulina Stapurewicz i mecz się wyrównał. Bramki padały praktycznie naprzemiennie. W Starcie skuteczna była Weronika Weber, w JKS natomiast bramki padały z różnych pozycji. Zespoły udały się na przerwę przy wyniku 10:11.

Drugą połowę gospodynie rozpoczęły w osłabieniu, bowiem jeszcze przed przerwą sędziny odesłały na ławkę kar Paulinę Stapurewicz i rywalki podwyższyły prowadzenie do dwóch goli. Elblążanki szybko wyrównały, a chwilę później wyszły na prowadzenie dzięki Weronice Weber, która w tym spotkaniu była bardzo skuteczna. Skrzydłowa Startu w całym spotkaniu rzuciła w sumie aż dwanaście bramek. W 38. minucie Start prowadził 15:13, jednak długo się z niego nie cieszył. Zawodniczki JKS zagrały dobrze w obronie i zaraz po raz kolejny na tablicy wyników widniał remis. W kolejnych akcjach podopieczne Romana Monta znów odskakiwały na dwa gole, na co rywalki odpowiadały i doprowadzały do wyrównania. W 48. minucie było 21:20. Jarosławianki zdobyły trzy kolejne bramki i nie dały już sobie wyrwać z rąk prowadzenia. W ataku skuteczna była Aleksandra Zimny oraz Valentina Nestsiaruk, dzięki którym ich zespół prowadził już czterema gole. Start próbował gonić wynik, jednak rywalki kontrolowały mecz i wygrały w Elblągu 29:26.

Sylwia MatuszczykOd około 48. minuty to my zaczęłyśmy nadawać ton spotkaniu i nie bez kozery mówi się, że mecze wygrywa się obroną i ostatnimi piętnastoma minutami i dzięki temu wygrałyśmy. Pokazałyśmy troszeczkę więcej wytrzymałości, zimnej głowy i w końcówce to się opłaciło. Parę zespołów walczy, żeby wejść do pierwszej szóstki, tak samo Elbląg. To był mecz za sześć punktów i bardzo cieszę się, że to my dziś jesteśmy zwycięskie i dalej otwieramy sobie drogę ku temu, by do tej szóstki awansować.

Weronika WeberTo było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Generalnie przez cały tydzień mocno skupiałyśmy się na defensywie i ciężko trenowałyśmy do tego spotkania, dlatego jest mi przykro, że nie zdobyłyśmy trzech punktów. Ostatnie dziesięć minut zdecydowało o tym jaki jest wynik. Może zabrakło nam sił i stąd wzięły się te trzy bramki przewagi.

MVP Meczu: Weronika Weber

Najlepsza zawodniczka JKS: Weronika Kordowiecka

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 26:29 (10:11)

Start: Hypka, Ciąćka – Weber 12, Stapurewicz 4, Szczepanik 3, Gęga 2, Głębocka 2, Dworniczuk 1, Costa 1, Kopańska 1, Wołoszyk, Knezevic, Tarczyluk, Owczarek, Kostuch, Stefańska.

JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Mokrzka 5, Trwaczyńska 5, Matuszczyk 5, Zimny 4, Nestsiaruk 4, Gadzina 2, Kozimur 1, Smolinh 1, Bancilon 1, Dorsz 1, Volovnyk, Gliwińska, Strózik.