-:-

Dodano: 11 stycznia 2015

13. kolejka: Remis w Szczecinie, Vistal z wygraną

Dwa niedzielne mecze zakończyły 13. kolejkę PGNiG Superligi Kobiet. Po emocjonującym meczu w Gdyni miejscowy Vistal pokonał Olimpię-Beskid Nowy Sącz 35:32, podziałem punktów zakończyło się zaś drugie starcie między SPR Pogonią Baltica Szczecin a KGHM Metraco Zagłębiem Lubin.

LOGO Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Spotkanie w Gdyni miało zdecydowanego faworyta. Po zeszłotygodniowej porażce w Koszalinie zawodniczki Vistalu chciały powrócić na zwycięską ścieżkę, nie zważając kompletnie na kadrowe problemy (kontuzje Iwony NiedźwiedźMagdy StanulewiczMagdaleny Pawłowskiej oraz wypożyczenie Ewy Andrzejewskiej). Podopieczne Pawła Tetelewskiego miały dodatkową motywację – w sobotę mająca tyle samo punktów Energa AZS przegrała bowiem w Jeleniej Górze, dzięki czemu gdynianki w przypadku zwycięstwa mogły odzyskać przewagę dwóch oczek w ligowej tabeli. Warunek był jeden – wygrana nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Góralki do Gdyni zawitały po domowej porażce z Piotrcovią. Starta punktów na własnym parkiecie rozzłościła zawodniczki z Małopolski, które bardzo ambitnie rozpoczęły spotkanie z faworyzowanym Vistalem. W 12. minucie ekipa Dusana Danisa prowadziła 8:7, a osiem minut później remisowała jeszcze 11:11. Gospodynie przed przerwą zdołały jednak wypracować sobie czterobramkową przewagę, dzięki czemu na przerwę zeszły prowadząc 19:15. Po zmianie stron prowadzenie zawodniczek trenera Tetelewskiego wzrosło w 39. minucie nawet i do siedmiu trafień (26:19), lecz ambitne rywalki nie zrezygnowały z walki o korzystny wynik. Na kwadrans przed końcem przewaga Vistalu stopniała do trzech bramek, Góralki w końcówce opadły jednak z sił i nie zdołąły odwrócić losów spotkania.

Składy:
Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Łabuda 6 (1/1), Galińska 3, Dorsz (1×2 min), Kobylińska, Zych 5 (3/4; 1×2 min), Kozłowska 6 (1×2 min), Gutkowska 9 oraz Kulwińska 3. Karne: 4/5
Kary: 6 min.
Olimpia-Beskid: Sach – Leśniak 1 (1×2 min), Gadzina 7 (2×2 min), Figiel 4 (1×2 min), Szczecina 2, Rączka 1 (1×2 min), Dubajova 6 (5/6; 1×2 min) oraz Masna 11. Karne: 5/6
Kary: 12 min.
Informacje:
Sędziowali: Dariusz Mroczkowski (Sierpc) – Jakub Mroczkowski (Sierpc).

LOGO KGHM Metraco Zagłębie Lubin

W Szczecinie doszło do batalii dwóch zespołów walczących o medal mistrzostw kraju. Wracające do gry na coraz wyższym poziomie Miedziowe na parkiet SPR Pogoni Baltici wybrały się z nadziejami na korzystny wynik, jednocześnie nie lekceważąc rywalek, które jako jedyne w obecnych rozgrywkach zdołały urwać punkt liderowi z Lublina. Podopieczne trenera Adriana Struzika po świetnym występie w minioną niedzielę w Chorzowie chciały pójść za ciosem, wykorzystując atut własnego parkietu.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i w ciągu premierowego kwadransa prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z rąk do rąk. Dobrze dysponowane w lubińskiej ekipie były Kaja Załęczna oraz Joanna Obrusiewicz, w szeregach gospodyń od samego początku błyszczała Agata Cebula. To właśnie liderka szczecinianek wysunęła swój zespół w 16. minucie na prowadzenie 8:6, Zagłębie jednak przed przerwą zniwelowało straty i zdołało nam uzyskać jedno trafienie przewagi (13:12). Po zmianie stron scenariusz z pierwszej części meczu powtórzył się. Po wyrównanym kwadransie Pogoń objęła dwubramkowe prowadzenie (18:16), lecz znakomicie spisująca się Monika Maliczkiewicz „przywróciła” swój zespół do gry i na 30 sekund przed końcową syreną to Zagłębie wygrywało 24:23. Ostatnie słowo należało jednak do Katarzyny Duran, która ustaliła wynik meczu trafieniem na 24:24.

Składy:
SPR Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek – Sabała 1, Stachowska 4 (3/3), Cebula 8 (1/2), Głowińska 1 (1×2 min), Królikowska 1 (0/1), Stasiak 2, Zawistowska, Fornalik (1×2 min), Yashchuk 3 oraz Duran 4. Karne: 5/8
Kary: 4 min.
KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 7 (1×2 min), Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Obrusiewicz 5 (0/1), Paluch (1×2 min), Premović 2 (0/1), Lalewicz 3 (2×2 min), Piechnik 5 (2/2) oraz Jochymek 2 (2×2 min). Karne: 2/4