Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 13 stycznia 2016

13. kolejka: Gospodynie zgarnęły komplet punktów

Lublin i Elbląg były miejscem rozegrania spotkań 13. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Rywalem MKS-u były wicemistrzynie kraju, Vistal Gdynia, natomiast Start podjął UKS PCM Kościerzynę. W obu przypadkach zwyciężyły gospodynie.

MKS Selgros Lublin – Vistal Gdynia 26:22 (10:12)

Rywalizacja w Lublinie rozpoczęła się od wyrównanej gry, choć wraz z upływem czasu lepiej prezentowały się przyjezdne. Dobre akcje Moniki Kobylińskiej oraz Joanny Kozłowskiej pozwoliły gdyniankom wyjść na prowadzenie, z czym nie mogły pogodzić się zawodniczki MKS-u i błyskawicznie złapały kontakt z rywalem. Po przerwie mistrzynie kraju starały się dyktować tempo, jednak Vistal nie odpuszczał i walczył o korzystny rezultat, czego efektem był wynik oscylujący wokół remisu. Decydujące okazało się ostatnie dziesięć minut, podczas których podopieczne Sabiny Włodek okazały się skuteczniejsze i sięgnęły po dwa punkty.

Start Elbląg – UKS PCM Kościerzyna 32:21 (14:12)

Faworytem spotkania w Elblągu były gospodynie, które w odniesieniu do kościerzynianek znajdują się po przeciwnej stronie tabeli. Gospodynie zaczęły mocno, choć UKS PCM nie składał broni. Przyjezdne ambitnie walczyły z wyżej notowanym rywalem i toczyły wyrównaną batalię. Prowadzenie w dalszym ciągu było po stronie Startu, jednak podopieczne Dariusza Męczykowskiego nie pozwalały im na chwilę wytchnienia. Sytuacja odmieniła się w drugiej połowie, kiedy to dało o sobie znać zmęczenie gości. Przewaga Startu rosła z każdą kolejną akcją, ostatecznie zatrzymując się na dziewięciu bramkach różnicy.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: