Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 5 stycznia 2016

12. kolejka: Zwycięstwa faworytek z Lubina i Szczecina

Pierwsze spotkania rundy rewanżowej nie przyniosły niespodzianek. Na parkiecie beniaminka z Kościerzyny o wiele lepsze okazały się zawodniczki Pogoni Baltica. Dwa punkty zapisały na swoim koncie również podopieczne Bożeny Karkut, które pokonały KPR Jelenią Górę.

UKS PCM Kościerzyna – Pogoń Baltica Szczecin 22:31 (12:16)

Beniaminek PGNiG Superligi nie miał atutów w starciu ze swoim pierwszym w tym roku rywalem. Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando szczecinianek, choć nie miało to przełożenia na wynik, który aż do 18. minuty oscylował wokół remisu. Konsekwentna i skuteczna gra Pogoni przyniosła jednak efekt, którym były cztery bramki przewagi do przerwy. Po powrocie na parkiet kościerzynianki starały się odrobić straty i nawiązać walkę, ale doświadczenie przyjezdnych okazało się nie do przeskoczenia. Zwycięstwo dało Pogoni pierwsze miejsce w tabeli.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 23:29 (12:16)

Zespół Zagłębia przystąpił do spotkania w dość okrojonym składzie, jednak nie przeszkodziło to w zdobyciu kolejnych dwóch punktów. Gospodynie ambitnie walczyły o korzystny dla siebie rezultat, szczególnie w pierwszej połowie stawiając się przyjezdnym z Lubina. Momentem przełomowym była 41. minuta, od której do jeleniogórzanki przez prawie kwadrans nie potrafiły umieścić piłki w bramce Miedziowych. Punktowały za to podopieczne Bożeny Karkut, które wypracowały przewagę i sięgnęły po zwycięstwo.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: