-:-

Dodano: 3 stycznia 2015

12. kolejka: Thriller dla Energi AZS, KGHM Metraco Zagłębie rozbiło Aussie Sambora

Dwubramkowym triumfem szczypiornistek Energi AZS Koszalin zakończył się najciekawszy sobotni mecz 12. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Edwarda Jankowskiego po emocjonującym meczu pokonały Vistal Gdynia 22:20. Zwycięstwa w pozostałych sobotnich meczach odniosły ponadto KGHM Metraco Zagłębie Lubin i EKS Start Elbląg.

527d7765e4c082_89304910

Sobotnie zmagania rozpoczęła potyczka w Tczewie, gdzie dziesiąta w tabeli ekipa Aussie Sambora rywalizowała z wicemistrzyniami Polski, KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut na parkiet kaszubskiego rywala przyjechały żądne rehabilitacji za serię rozczarowujących wyników z pierwszej rundy zmagań. Miedziowe długo jednak nie były w stanie wypracować sobie solidnej przewagi bramkowej i dopiero w drugiej połowie w pełni zdominowały rywalki,  ostatecznie odniosząc wysokie, ponad dziesięciobramkowe zwycięstwo.

Tczewska drużyna, na ławce której w roli pierwszego trenera debiutował Bartłomiej Pepliński, w pierwszej połowie stawiła dzielny opór faworyzowanym rywalkom. Zagłębie co prawda w 18. minucie wygrywało 7:4, lecz szczypiornistki Sambora przed przerwą niemal w pełni zniwelowały straty i do szatni zeszły przegrywając 8:9. W drugiej połowie lubinianki szybko zdominowały jednak gospodynie i w 42. minucie po trafieniu Agnieszki Jochymek prowadziły już 17:10. W końcówce ekipa trener Karkut dobiła rywalki, w całym meczu triumfując 27:16. Świetną partię w barwach Zagłębia rozegrały Karolina Semeniuk-Olchawa i Kaja Załęczna, które do spółki zdobyły niemal tyle samo bramek, co cały zespół Aussie Sambora.

Składy:
Aussie Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak 1 (1×2 min), Mazur, Belter 6 (4/4; 1×2 min) Szulc 1, Strzałkowska 1, Łukasik, Olszowa 2, Bilenia 2 (1×2 min), Skonieczna (2×2 min), Tomczyk 1 (2×2 min) oraz Krajewska 2 (1×2 min). Karne: 4/4
Kary: 16 min.
KGHM Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Załęczna 7 (1/1), Piekarz, Semeniuk-Olchawa 8 (6/6; 2×2 min), Obrusiewicz 5 (1/2), Konofał (1×2 min), Paluch 3, Premović 1 (0/1), Piechnik 2 (1×2 min), Jochymek 1 (1×2 min) oraz Milojević (1×2 min). Karne: 8/10
Kary: 12 min.
Informacje:
Sędziowali: Dariusz Mroczkowski (Sierpc) – Jakub Mroczkowski (Sierpc).

LOGO Vistal Gdynia

Więcej emocji niż mecz w Tczewie przyniosło spotkanie plasujących się na podium tabeli PGNiG Superligi Energi AZS Koszalin z Vistalem Gdynia. Określone mianem hitu dwunastej serii gier starcie nie zawiodło oczekiwań ponad dwóch tysięcy zgromadzonych na trybunach Hali Widowiskowo-Sportowej kibiców. Koszalinianki skorzystały na problemach gdyńskiego zespołu (w meczu nie zagrały Iwona NiedźwiedźEwa AndrzejewskaMagdalena Stanulewicz), zasłużenie odnosząc szósty kolejny triumf na ligowych parkietach.

Początek meczu należał jednak do przyjezdnych, które w 5. minucie po trafieniu Aleksandry Zych wygrywały 3:1. Akademiczki szybko odrobiły straty, a seria czterech zdobytych pod rząd bramek wysunęła je w 15. minucie na prowadzenie 7:5. Vistal co prawda w ciągu trzech kolejnych minut doprowadził za sprawą Zych do remisu 7:7, ale inicjatywa znajdowała się już po stronie gospodyń. Podopieczne Edwarda Jankowskiego na przerwę zeszły wygrywając 10:9, a w drugiej połowie odskoczyły rywalkom, na kwadrans przed końcem mając już pięć trafień przewagi (17:12). Wygrana 22:20 pozwoliła ekipie Energi AZS zrównać się z Vistalem liczbą punktów w ligowej tabeli.

Składy:
Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica –  Kobyłecka 7 (3/3; 1×2 min), Muchocka 2 (1/1), Chmiel, Załoga 8 (1/2), Błaszczyk 2, Balle (2×2 min), Manoila 2 (1/2) oraz Matuszczyk 5. Karne: 6/8
Kary: 6 min.
Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 1, Łabuda 4, Galińska 1, Dorsz (1×2 min), Kobylińska (0/1), Zych 6 (1/1; 2×2 min), Kozłowska 4, Gutkowska 2 oraz Kulwińska 2. Karne: 1/2
Kary: 6 min.
Informacje:
Sędziowali: Korneliusz Habierski (Głogów) – Grzegorz Skrobak (Głogów).

LOGO SPR Olkusz

Stawkę sobotnich gier uzupełniło starcie w Elblągu, gdzie piąty w tabeli EKS Start podjął przedostatnią drużynę, SPR Olkusz. Dowodzone przez trenera Antoniego Pareckiego elblążanki były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji i swą wyższość nad walczącym o utrzymanie SPR-em udowodniły na parkiecie, od pierwszych minut kontrolując wynik spotkania.

EKS Start dobrze rozpoczął zawody, już po czterech minutach gry prowadząc 3:1. Srebrne Lwice postawiły jednak rywalkom dzielny opór i dzięki dobrej dyspozycji Pauli Przytuły oraz Agaty Basiak aż do 41. minuty pozostawały „w grze”, tracąc wówczas do gospodyń zaledwie trzy bramki (18:21). Elblążanki nie pozwoliły jednak drużynie Zdzisława Wąsa odwrócić losów meczu i za sprawą trafień tria Joanna Waga – Agnieszka Wolska – Sylwia Lisewska (łącznie 22 trafienia) dobiły olkuszanki, w całym triumfując 34:27.

Składy:
EKS Start: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska 2, Żakowska 1, Sądej 2 (1×2 min), Waga 6 (1/1), Wolska 5, Jędrzejczyk 3, Szymańska 2, Lisewska 11 (5/5) oraz Grzyb 2. Karne: 6/6
Kary: 2 min.
SPR: Hoffman, Knapik, Wąż – Nowak 2, Przytuła 7 (1/1), Wicik 3 (0/1), Marszałek 2, Fierka 3, Kobzar 3, Wcześniak 1, Basiak 5 oraz Serafimovska 1. Karne: 1/2
Kary: 0 min.