-:-

Dodano: 4 stycznia 2015

12. kolejka: Pogoń zdobyła Chorzów, przełamanie Piotrcovii, spacer mistrzyń

Trzy niedzielne spotkania zakończyły 12. kolejkę PGNiG Superligi Kobiet. Przekonujące zwycięstwa na parkiecie rywalek odniosły szczypiornistki SPR Pogoni Baltica Szczecin oraz Piotrcovii Piotrków Trybunalski, we własnych progach KPR Jelenia Góra pewnie ograły natomiast mistrzynie kraju, zawodniczki MKS-u Selgros Lublin.

LOGO SPR Pogoń Baltica Szczecin

Spotkanie w Chorzowie miało dość zaskakująco jednostronny przebieg. Faworytkami spotkania w przedmeczowych dywagacjach wydawały się szczypiornistki SPR Pogoni Baltica Szczecin, jednak pełniące rolę gospodyń Niebieskie po cichu liczyły na powtórkę z rywalizacji z Vistalem i KGHM Metraco Zagłębiem, które na parkiecie Ruchu zgubiły punkty. Podopieczne Marcina Księżyka fatalnie rozpoczęły jednak niedzielną potyczkę, po kwadransie tracąc już praktycznie szanse na korzystny wynik.

Szczecinianki od początku starcia były niemal zabójczo skuteczne, z zimną krwią wykorzystując każdy błąd rywalek. W 7. minucie zespół trenera Adriana Struzika wygrywał już 5:0, a w ciągu kolejnych dwunastu minut powiększył swą przewagę do dziesięciu trafień (12:2). Niebieskie jeszcze przed przerwą wlały w serca swych kibiców cień nadziei na odwrócenie losów meczu, zmniejszając straty do czterech bramek (10:14), w drugiej połowie Pogoń kontrolowała jednak wydarzenia na parkiecie i pewnie sięgnęła po dwa cenne punkty. Dzięki zwycięstwu szczecinianki utrzymały kontakt z wyprzedzającymi je drużynami i do drugiej lokaty tracą już tylko cztery punkty.

Składy:
KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska (1×2 min), Piotrkowska 2 (0/1), Lesik 5 (3/4), Migała (0/1), Krzymińska 2, Masłowska 1 (1×2 min), Sucheta (1×2 min), Rodak 3, Belmas oraz Ważna 4 (0/1; 2×2 min). Karne: 3/7
Kary: 10 min.
SPR Pogoń Baltica: Szywierska, Płaczek – Huczko, Sabała 2 (1/2), Stachowska 1, Cebula 5 (2/2; 1×2 min), Noga, Głowińska 1 (1×2 min), Królikowska 4 (2/3), Stasiak 1, Koprowska 1 (1×2 min), Zawistowska, Kochaniak, Formalik 2, Yashchuk 2 (1×2 min) oraz Duran 7. Karne: 5/7
Kary: 8 min.
Informacje:
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice) – Tomasz Wrona (Kraków).

LOGO KPR Jelenia Góra

Na porażce KPR Ruchu nie skorzystały zawodniczki KPR-u Jelenia Góra. Patrząc jednak na rywala, z jakim przyszło się mierzyć podopiecznych Michała Pastuszki, nie można mówić o żadnej niespodziance. Jelonka uległa na wyjeździe mistrzyniom kraju, MKS-owi Selgros Lublin, ze stolicy Lubelszczyzny wyjeżdżając z bagażem ośmiu trafień (23:31).

Występujące bez Agnieszki Koceli, Karoliny KonsurWeroniki Gawlik oraz Patricii Diane de Jesus lublinianki szybko zdołały zbudować sobie kilkubramkową przewagę. W 9. minucie po bramce Małgorzaty Roli MKS miał już cztery trafienia zaliczki (5:1), dziesięć minut później prowadząc z KPR-em różnicą siedmiu bramek (11:4). Bardzo dobre zawody w barwach gospodyń rozgrywała Kamila Skrzyniarz, bez zarzutów spisywały się również wspomniana Rola oraz Marta GęgaDorota Małek. Do przerwy mistrzynie kraju prowadził 15:8, w drugiej połowie spokojnie kontrolując przebieg rywalizacji.

Składy:
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Quintino 3 (1×2 min), Małek 5 (1/2), Rola 6, Gęga 5 (1/2; 1×2 min), Repelwska 1, Kozimur 1, Drabik 3, Nestsiaruk 1, Mihdaliova 1, Nocuń 1, Skrzyniarz 4 (1/2), Syncerz (1×2 min) oraz Szarawaga. Karne: 3/6
Kary: 6 min.
KPR: Kozłowska, Janik – Wiertelak 6, Grobelska, A. Mączka 4 (1×2 min), M. Mączka, Tomczyk 2 (1×2 min), Buklarewicz 3 (1/2; 1×2 min), Winiarska 1, Dąbrowska 6 oraz Michalak 1. Karne: 1/2
Informacje:
Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo).

LOGO Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Czteromiesięczną niemoc na parkiecie Olimpii-Beskid Nowy Sącz przełamała w niedzielę Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Drużyna Sławomira Kamińskiego  w podróż do Małopolski wybrała się po raz kolejny bez kontuzjowanej Agaty Wypych, ale za to z trójką nowych zawodniczek. Zakontraktowane w grudniu Vladyslava BelmasAndjela IvanovićMagdalena Janiszewska poważnie wsparły swój nowy zespół w niedzielnej potyczce, dzięki czemu Piotrcovia powróciła na zwycięską ścieżkę.

Mecz nie rozpoczął się jednak po myśli piotrkowianek, które po trzech trafieniach Katariny Dubajovej pod rząd przegrywały w 13. minucie 6:2. Olimpia wydawała się wówczas pewnie kroczyć po wygraną, lecz przyjezdne jeszcze przed przerwą przejęły inicjatywę i do szatni zeszły prowadząc 14:13. Po zmianie stron zawodniczki trenera Kamińskiego zdominowały rywalki, a na parkiecie szalała Stefka Agova, która z 8 trafieniami była najlepszą strzelczynią w ekipie Piotrcovii. O losach meczu przesądził fragment między 42. a 47. minutą, który gospodynie przegrały 0:5. Piotrcovia prowadziła wówczas 24:18, ostatecznie triumfując 30:22 i opuszczając ostatnie miejsce w tabeli.

Składy:
Olimpia-Beskid: Sach, Bargieł – Leśniak 2, Gadzina 6, Figiel 3, Szczecina 1, Basta, Rączka, Kaliciecka (1×2 min), Dubajova 9 (3/4), Stokłosa oraz Masna 1 (1×2 min). Karne: 3/4
Kary: 4 min.
Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 4, Sobińska 2, Kucharska 6 (2/2; 1×2 min), Cieślak, Kopertowska 3, Ivanović 2, Jałoszewska, Nowak 1, Belmas 4, Janiszewska oraz Agova 8 (1/2). Karne: 3/4
Kary: 2 min.