-:-

Dodano: 7 września 2015

1. kolejka: Zagłębie pierwszym liderem

2015.09.05 LUBIN PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2014/2015 HANDBALL POLISH PGNIG SUPERLIGA SEASON 2015/2016 METRACO ZAGLEBIE LUBIN - KPR JELENIA GORA N/Z JOANNA OBRUSIEWICZ AGNISZKA JOCHYMEK FOT TOMASZ FOLTA / PRESSFOCUS

Początek sezonu PGNiG Superligi kobiet za nami. Najwięcej emocji było w Lublinie, gdzie mistrzynie kraju zanotowały remis ze Startem Elbląg.

Podopieczne Sabiny Włodek przed startem sobotniej potyczki w Hali Globus były zdecydowanym faworytkami zawodów. Początkowo wszystko przebiegało po ich myśli – do przerwy MKS wygrywał 15:11 i pewnym krokiem zmierzał po premierowy triumf w sezonie. W drugiej połowie spotkania zawodniczki z Elbląga niespodziewanie odrobiły jednak straty, a w samej końcówce zawodów były o krok od pokonania lublinianek. Mistrzynie Polski w ostatniej akcji meczu uratowała jednak Joanna Drabik, niemal równo z syreną dając swojej drużynie remis 26:26.

Sobotni mecz w Lublinie nie był jedynym zaciętym starciem w 1. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Ciekawie było też w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrcovia pokonała Olimpię-Beskid Nowy Sącz 25:23. Sporo krwi wicemistrzyniom Polski, Vistalowi Gdynia, napsuł beniaminek z Gdańska. AZS Łączpol AWFiS po trzydziestu minutach derbowego spotkania prowadził nawet różnicą trzech bramek (15:12), ale w drugiej połowie meczu podopieczne Pawła Tetelewskiego  odrobiły straty i przechyliły szalę zwycięstwa na swą korzyść. Koncert dała Monika Kobylińska, która zdobyła dla Vistalu 13 bramek.

Pierwszym liderem sezonu 2015/16 zostało Metraco Zagłębie Lubin. Mimo problemów kadrowych drużyna Bożeny Karkut rozbiła KPR Jelenia Góra 40:21, losy mecz rozstrzygając jeszcze przed przerwą. Dobrze w premierowej kolejce rozgrywek poradziły sobie też Pogoń Baltica Szczecin i Energa AZS Koszalin, które pokonały kolejno UKS PCM Kościerzyna oraz KPR Ruch Chorzów.

Weekendowe mecze PGNiG Superligi Kobiet były też czasem pożegnań. Kariery sportowe wraz z końcem rozgrywek 2014/15 zakończyły Dorota Małek (MKS Selgros) i Anna Pałgan (Metraco Zagłębie), które zostały uhonorowane i pożegnane przez swoje były kluby podczas sobotnich spotkań.

Pogoń Baltica Szczecin – UKS PCM Kościerzyna 29:19 (18:8)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra 40:21 (16:9)

Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów 26:18 (14:9)

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:23 (13:14)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Vistal Gdynia 24:27 (15:12)

MKS Selgros Lublin – EKS Start Elbląg 26:26 (15:11)